Koncert zespołu Olympos w ramach Mokotów Folk Festival – Warszawa 10.10.2013

W ramach cyklu koncertów Mokotów Folk Festival serdecznie zapraszamy na muzyczną podróż do Grecji wraz z zespołem OLYMPOS.

Zatańczy zespół Ilios.


Termin: 10.10.2013
Miejsce: Scena Pod Kogutem ul. Narbutta 14 w Warszawie
Godz. 19.30
Wstęp wolny!

Olympos – zespół narodził się w 2000 roku w Warszawie i od tamtego momentu nieprzerwanie koncertuje. Repertuar zespołu obejmuje muzykę wyłącznie z rdzennych regionów Grecji, Krety oraz Cypru. Brzmienie wytwarzane przez czterech muzyków doskonale oddaje klimat mitycznego świata i kultury Grecji. Bouzouki, darbuka, akordeon, instrumenty klawiszowe i wokal to zestawienie optymalne dla uzyskania dźwięków poruszających a jednocześnie porywających do tańca.

Skład zespołu:
Georgios Kissas : vocal, bouzouki
Grzegorz Bożewicz : akordeon
Grzegorz Szydłowski: instrumenty klawiszowe
Sebastian Freyberg : instrumenty perkusyjne

Zespół Ilios (w składzie: Irena Argiro Tsermegas, Bożena Głodkowska, Tomasz Kozłowski) popularyzuje kulturę tańca greckiego w ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Grecji.
Od przeszło dziesięciu lat organizują w Warszawie warsztaty tańca greckiego, które są okazją do poznania tradycji muzycznej wielu regionów – od Grecji kontynentalnej, przez wyspy, po miejskie rembetiko. Biorą udział w festiwalach i innych imprezach na Mazowszu i w całej Polsce. Taniec grecki to ich pasja i przyjemny sposób na odreagowywanie codziennych stresów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka grecka, Tańce greckie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.